Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[S2] skoda 2010 - jak wyłączyć ESP ....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [S2] skoda 2010 - jak wyłączyć ESP ....

    Zamieszczone przez fernando
    Zamieszczone przez piramida
    powiem wam ze miałem kiedys okazje gonic sie z taką po A4 jeszcze na setupie 200/400 i powiem wam że odchodziłem jej dopiero przy około 200 a wczesnie szła w miarę równo, więc albo kierownicy tych beemek zmieniaja biegi przy 3000 tysiącach ale wasze fury tak wyrywają :diabelski_usmiech
    piramida, to jest dziwne, jeśli rozmawiamy o E46. 320D miały tam 136/280 lub 150/330... Jeśli ta, z którą Ty się brałeś szła równo z Tobą przy setupie 200/400, to nie wierzę, żeby to była seria 320D :roll:
    pewnie macie rację, bo rochę podkapcał przy piłowaniu, rzeczywiscie pierwsze e46 w dieslu miały po 150koni

  • #2
    [S2] skoda 2010 - jak wyłączyć ESP ....

    .... czy istnieje jakaś możliwość wyłączenia ESP w Skodach 2010 ???
    .... śnieg leży i krew mnie zalewa od tego ciągłego przyhamowywania ...
    .... człowiek by trochę wykorzystał tego nowego Haldexa IV i slajdami polatał ...
    .... jakiś kod serwisowy ???? .... bezpiecznik ??? .... czy kabelek magiczny ?????

    Komentarz


    • #3
      keilok, bezpiecznik, ale później błąd zostanie na kompie

      Komentarz


      • #4
        Po co wylączać?
        To ma służyć Twojemu bezpieczeństwu.. jak chcesz sobie poszaleć to trzeba bylo sobie kupić starego fiata.. :wink:

        Komentarz


        • #5
          jeśli chodzi o ESP to w mojej OIIFL ESP nie jest wyłączalny, natomiast wyłączalny jest tylko TCS(dawniej nazywany ASR). Można to poznać po grafice na przycisku którym się to wyłącza Jezeli jest z napisem ESP OFF to esp jest wyłączalne natomisat jeżeli jest namalowany samochodzik i i dwie kreseczki (ślaczki) to ESP jest niewyłączalny. OIIFL mojego teścia jest z 2010 odebrana w listopadzie i tam jest to ESP wyłączalne natomiast moja jest z 2010 odebrana w grudniu i juz ESP nie jest wyłączalne.

          Komentarz


          • #6
            rafik11, coś Ci się pomieszało

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rafik11
              OIIFL mojego teścia jest z 2010 odebrana w listopadzie i tam jest to ESP wyłączalne natomiast moja jest z 2010 odebrana w grudniu i juz ESP nie jest wyłączalne
              ciekawostka
              bo od maja 2010 jest ta sama elektronika
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                abstinent, co mi się miało pomieszać? Wystarczy przeczytć dodatek do instrukcji obsługi jaki jest dodawany do normalnej instrukcji i tam są opisane zmany jakie były wprowadzone w OIIFL. Natomist jeśli chodzi o tę elektronike to może są takie same ale jedna k parę różnic jest w tych autkach(mówię tu o samochodzie teścia i mojej) są to takie same wersje ambiente z identycznymi silnikami i dodatkami ale odebrane z miesięczną różnicą. I wprowadzono w mojej takie różnice:
                -ESP nie da się wyłączyć
                -maxi-dot pokazuje tem. oleju
                -większe cyrfy na mxi-docie pokazujące prędkość z jaką jedziemy jezeli właczymy tę funkcję
                -możliwość włączenia lub wyłączenia przetarcia tylnej szyby wycieraczką tylną w trybie co 10s. przy włączonych wycieraczkach przednich w trybie pracy ciągłej
                -zmiana oznaczenia ASR na TCS na zestawie zegarów
                -wskaźnik biegu na jakim jedziemy i na jaki powinniśmy zmienić
                Moze coś pominąłem to najwyżej dopiszę.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez toomasz
                  Po co wylączać?
                  To ma służyć Twojemu bezpieczeństwu.. jak chcesz sobie poszaleć to trzeba bylo sobie kupić starego fiata.. :wink:
                  Ty nigdy nie chciałeś popróbować figli na sniegu swoją octavką? Jezeli nie to jestes jakiś dziwny :lol:
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz


                  • #10
                    a mnie się wydaje że ESP nie da się w 100% wyłączyć zwłaszcza w nowych samochodach
                    To jest tylko po to żeby wyjechać z zaspy np
                    Mi się wydaje że jak jest ten samochodzik to jest ASR tylko :?

                    Komentarz


                    • #11
                      A mi się wydaję, że niby przycisk wyłącza TCS (czyt. Traction Control System) ale z drugiej strony nie da rady w nowych samochodach na 100% wyłączyć tego.
                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                      Komentarz


                      • #12
                        do piramida ja lubie jak mi się auto trzyma w zakrętach a nie... wole jak mi się włącza ESP niż miałbym spowodować jakieś zagrożenie na drodze..

                        Komentarz


                        • #13
                          toomasz, ale nikt tu nie mówi, że masz jeździć bokasami na drogach publicznych
                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                          Komentarz


                          • #14
                            Mihau, TCS to ASR więc da się wyłączyć w 100% na pewno tam gdzie nie ma ESP
                            Nie wiem jak do tego ma się blokada przy ASR w OI

                            Komentarz


                            • #15
                              W mojej octavce da sie wyłączyc w 100% asr i esp widać to na wchodzeniu w zakręt na ręcznym, przy włączonym esp niestety nie da sie dobrze wejść w zakręt z
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz


                              • #16
                                Hmmm... Traction Control System to system kontroli trakcji czyli według Cennika Skody jest to w ich skrótach ESP. Jak już było napisane na forum jak ma się ESP to ma się i ASR ale w odwrotną stronę tak nie ma (czyt. ASR jest, ESP brak) więc może wciśnięcie guzika "TCS off" powoduje wyłączenie ASR-u, a ESP w dalszym ciągu w jakimś stopniu czuwa. Dobrze kombinuje?
                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                Komentarz


                                • #17
                                  no właśnie nie jak jest ten samochodzik to również jest ESP. We wszystkich OIIFL ESP jest w standrdzie, ale jeśli chodzi o wyjeżdzanie ze śniegu to mamy jeszcze EDS elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego która w OI była w standardzie razem z ASR natomiast w OII dawali ją tylko razem z ESP. ESP nie pomaga wyjechać z zaspy tylko pomaga wyjść z poślizgu. Natomiast EDS rzeczywiście pomaga w zaspach, a co do ASR niby ma też pomagać ale jak koledzy pisali różnie z tym bywa i stąd jest mozliwość wyłączenia. A co do oznaczeń to zrezygnowano np. z oznaczeń na słupkach B i C mówiących o tym ze są tam kurtyny, zachowano takie oznaczenie tyko na słupku A i co ma to oznaczać ze ich tam nie ma?

                                  [ Dodano: Sob 04 Gru, 10 22:29 ]
                                  Co do oznaczeń ASR - TCS to jest to samo tylko ze w cenniku dalej funkcjonuje jako ASR natomiast u mnie w zegarach jak wyłączę to pokazuje się TCS OFF

                                  [ Dodano: Sob 04 Gru, 10 22:41 ]
                                  i jeszcze przypomniało mi się że koledzy pisali że EDS tez nie da się wyłączyć, więc dla ścisłości w mojej OIIFL odebranej w grudniu czyli produkcja listopad 2010 ma sie to tak:
                                  ABS nie da się wyłączyć
                                  EDS nie da się wyłączyć
                                  ESP nie da się wyłączyć
                                  TCS(ASR) wyłączalne
                                  Przyznam że ja jednak wolałbym mieć kontrolę nad tym co włączam a co nie, no ale jak widać idzie w innym kierunku

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez rafik11
                                    ESP nie da się wyłączyć
                                    -maxi-dot pokazuje tem. oleju
                                    -większe cyrfy na mxi-docie pokazujące prędkość z jaką jedziemy jezeli właczymy tę funkcję
                                    -możliwość włączenia lub wyłączenia przetarcia tylnej szyby wycieraczką tylną w trybie co 10s. przy włączonych wycieraczkach przednich w trybie pracy ciągłej
                                    -zmiana oznaczenia ASR na TCS na zestawie zegarów
                                    -wskaźnik biegu na jakim jedziemy i na jaki powinniśmy zmienić
                                    no ale to wszystko powinno byc w standarcie
                                    może zmień wyswietlane funkcje na Maxidocie i tez będziesz to miał
                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Mihau, Dobrze kombinujesz i dobrze napisałeś, ale skoda trochę miesza z nazwami
                                      traction jak sama nazwa wskazuje jest ot trakcji czyli przyspieszania
                                      ESP - Electronic Stability Program - elektroniczny program stabilizacji

                                      Po co dali TCS to nie wiem bo z ESP to nie ma nic wspólnego
                                      Było Dobrze to jak zwykle musieli namieszać
                                      Mi się wydaje że to co się wyłącza to tylko ASR/TCS i nic więcej

                                      Zrobić testy na jakimś parkingu i już

                                      [ Dodano: Sob 04 Gru, 10 22:49 ]
                                      Podsumowując:
                                      ESP OFF - da się wyłączyć całość, tylko nie wiadomo w jakim stopniu
                                      ASR OFF - da się wyłączyć
                                      TCS OFF wyłącza tylko ASR, ESP działa :?

                                      Najlepiej na parking i do roboty

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Wczoraj widziałem co ESP robi z Superbem. :shock: Gościu skręcał z głównej w podporządkowaną i było widać jak poszczególne koła były dohamowywane, ale samochód jechał jak chciał, w końcowej fazie, jak już złapał uślizg boczny, koła się zblokowały i samochód zatrzymał się na zaspie. Może gościu za mocno dokręcił, przez to odstawił taki taniec na drodze.

                                        Tak jak napisał abstinent, jeśli ma się te wszystkie systemy, to najlepiej jest znaleźć jakiś wolny plac i sprawdzić jak działają.
                                        mkII 20VT (600h worked)
                                        Roooooomster

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          o i tu kolega abstinent ma rację ze ten TCS jest tylko wyłączalny. Oczywiście ze TCS nie ma nic wspólnego z ESP bo on ma za zadanie pomóc przy ruszaniu czyli spowodować aby koła przednie nie "buksowały" , a czemu zmienili z ASR na TCS cholera wie choć z drugiej strony wszystkie znane mi samochody (poza grupą VAG) tak ten system nazywały może chcieli ujednolicić z resztą marek. A co do kolegi piotrek_gdy to zapytaj innych kolegów którzy mają OIIFL czy wszyscy maja podpowiadacz zmiany biegów lub czy maja możliwość wyświetlania tem. oleju na maxi-docie bylo o tych zmianach na forum. Swoją drogą te zmiany wprowadzili w czasie roku modelowego a nie z nowym rokiem modelowym więc bezsensownie namieszali.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            blind_walker, dokładnie
                                            kolega piramida napisał że da się wyłączyć w 100% ESP przed FL, bo inaczej wchodzi w zakręt
                                            Mi się wydaję że ESP nadal działa ale nie talk gwałtownie, ale żeby się przekonać to trzeba na jakiś plac jechać(duży) i np z prędkością 50km/h wejść w ostry łuk i powoli go zacieśniać, jeżeli auto obróci to wiadomo, a jak nie to też wiadomo
                                            Było by fajnie mieć też bez ESP najlepiej na takich samych oponach i porównać fakty :diabelski_usmiech

                                            [ Dodano: Sob 04 Gru, 10 23:02 ]
                                            To że zmienili nazwę to wiem chyba czemu, jeżeli okaże się że jednak ESP nadal działa z ESP OFF to znaczy że wprowadza w błąd kierowcę który myśli że system nie działa, a jednak działa
                                            piramida masz zadanie i sprawdź jak to jest u Ciebie, najlepiej dzisiaj
                                            A TCS to wiadomo co się wyłącza
                                            W sumie mogli zostawić samo ASR wszędzie(nawet jak jest ESP), ale zrobiło by to zamieszanie gdzie jest zamontowane ESP a gdzie nie(przed fl np)
                                            Już jest tak że wiele ogłoszeń podaje że jest ESP, a na miejscu okazuje się że nie ma ESP tylko ASR
                                            Sam tak kupiłem, i wiele ogłoszeń zweryfikowałem przez telefon pytając się co pisze na przycisku, i wszystko jasne

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              to jeszcze w jednych OII lub OIIFL ESP da sie wyłączyć a w innych OIIFL nie da się wyłączyć

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                rafik11, no teoretycznie tak wychodzi

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  koledzy z jedną rzeczą się pomyliłem bo tak to jest jak sie ogląda film i pisze na forum oczywiśćie ten brak możliwości wyłączenia ESP wprowadzono w roku 2009 bo moja OIIFL i tescia sa z 2009 a nie z 2010. Oczywiście przepraszam piotrek_gdy masz rację te wszystkie zmiany o których pisałem są w standardzie w 2010. Dodali je w listopadzie 2009 jeszcze raz przepraszam. Co i tak nie zmienia faktu ze w 2010 ESP nie da się wyłączyć.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X